![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14609449
*
nr 1460 9449
Spegel
Rektangulär, 86x66 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2022
kl 20:11:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 20:17:48
1
Vinnande bud
8/4 01:41:32
2
150 kr
8/4 01:41:32
1
200 kr (Budbetjänt)
8/4 01:41:47
2
300 kr
8/4 01:41:47
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1460 9449
Spegel
Rektangulär, 86x66 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/4 20:17:48 | 1 | Vinnande bud |
8/4 01:41:32 | 2 | 150 kr |
8/4 01:41:32 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
8/4 01:41:47 | 2 | 300 kr |
8/4 01:41:47 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58